EOS2
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace EOS2
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady EOS2

Termotransferová tiskárna EOS2 v základním provedeníŘada tiskáren EOS2 od firmy Cab se vyznačuje výjimečně jednoduchým použitím. Je oproti stávajícím typům tiskáren řady EOS1 vybavena výkonnějším procesorem z automobilového průmyslu, barevným dotykovým grafickým 4.3" LCD displejem a ovládáním tiskárny obdobném jako na chytrém telefonu s přímým přístupem k jednotlivým položkám menu. Tato řada tiskáren má navíc centrální vedení spotřebního materiálu. Centrální vedení spotřebního materiálu zjednodušuje obsluhu tiskárny není nutné seřizování tiskárny pro jednotlivé šířky spotřebního materiálu a tím se zrychluje přechod na jiný rozměr spotřebního materiálu. 

Tiskárny řady EOS2 jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. standardně zdarma dodávaný program k tiskárnám cabLabel). 

K tiskárnám může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu SD nebo USB Flash zasunuté do rozhraní tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady EOS2 podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na velkém barevném dotykovém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Termotransferová tiskárna EOS2 v základním provedení - mechanika tiskárny

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší různým rozlišením tiskové hlavy a vybavením:

EOS2/ 200 - termotransfer tisk šířky 108mm při rozlišení 203dpi a maximální rychlosti 150 mm/s, napájení z rozvodné sítě

EOS2/ 300 - termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 300dpi a maximální rychlosti 150 mm/s, napájení z rozvodné sítě

EOS2/ 300 mobile  - termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 300dpi a maximální rychlosti 150 mm/s, napájení ze zdroje 24Vss

 

Mobilní tisk etiket

Specielní varianta tiskárny EOS2 mobile určená pro mobilní tisk je vybavena napájením ze zdroje 24Vss nebo z přídavného akumulátoru o napětí 16,5 - 25Vss. Všude kde není k dispozici přímý přístup k rozvodné síti např. ve výrobě, skladech nebo i zemědělství. Napájení tiskárny může být zajištěno buď z palubní sítě vozidla nebo i z výkonné akumulátorové baterie dodávané jako příslušenství k tiskárně.

Termotransferová tiskárna EOS2 mobile v základním provedení bez akumulároru

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady EOS2 mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo. Programovací návod ke stažení zde.Emulace jazyka ZPL tiskáren ZebraDále podporují emulaci programovacího jazyku ZPL tiskáren typu Zebra.

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny abc Basic.Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Webové rozhraní tiskárny.Tiskárny řady EOS2 připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty typu SD nebo USB-Flash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Ovladač tiskárny pro OS Windows.Všechny typy tiskáren řady EOS2 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows Ideové schéma tisku ze systému SAP R/3. přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskárnám řady EOS2 jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Program Network Manager.Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet typu SD nebo USB Flash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

Program DB Connector.Database Connector
Ideové schéma sítě s databázovým konektorem. Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady EOS2 pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Smart Factory - Síťový tisk s protokolem OPC UA
Protokol OPC UA podporovaný tiskárnami řady EOS.
Tiskárny řady EOS2 podporují od verze firmware 5.25 otevřenou komunikační platformu a jednotnou architekturu pod označením OPC UA. Tato platforma umožňuje komunikovat mezi stroji a komponentami různých výrobců v průmyslových sítích. Tiskárny Cab se mohou nyní začlenit do řídícího systému založeném na průmyslovém standardu INDUSTRY 4.0. Tiskárna se může v průmyslové síti chovat jako OPC UA server nebo klient. Další informace o implementaci protokolu OPC UA v zařízeních Cab naleznete zde.

Industry 4.0 s Cab zařízeními.

 

Význačné vlastnosti tiskáren řady EOS2:

U tiskárny typu EOS2 je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny.

Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály.Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály. Při založení úzkého nebo tenkého materiálu může u tiskáren s centrálním vedením spotřebního matriálu docházet po stranách ke zvýšenému tření tiskového válce standardní plné šířky o tiskovou hlavu a způsobovat nepravidelný posuv spotřebního materiálu při tisku. Pro eliminaci uvedeného problému výrobce tiskárny doporučuje v těchto případech používat odpovídající užší tiskový váleček. Užší válečky jsou dodávány v šířkách 50 nebo 25 mm. 
Výměna tiskového válečku je uživatelsky velmi jednoduchá a není nutné použít žádné specielní nářadí.

Kompaktní konstrukce tiskáren řady EOS2 je vhodná pro kancelářské prostředí. Vyžaduje minimální pracovní prostor.

Dotykový displejNový grafický LCD displej. Na displeji je stálá signalizace stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Menu tiskárny zobrazené na dotykovém displeji.Ovládání menu tiskáren pomocí dotykového displeje je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty typu SD nebo USB Flash drive zasunuté do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 1xUSB vpředu + 2x USB vzadu pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu, zásuvka pro paměťovou kartu typu SD, USB rozhraní pro periferie s napájením 24V)

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Fonty

Vynikající kvalita termotransfer tiskáren řady EOS2 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady EOS2 jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady EOS2

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (1 - zásuvka pro paměťovou kartu typu SD, 2 - 2x USB (vzadu) + 1x USB (vpředu) pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu, 3- USB pro připojení k PC, 4 - síťové rozhraní Ethernet, 5 - sériové RS232 a USB rozhraní pro periferie s napájením 24V) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz), WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz), BlueTooth-USB Adapter). 

 

Provedení přídavných rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty, WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz), WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz) a BlueTooth-USB Adapter. 

Provedení přídavného rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty typu SD.          Provedení přídavného rozhraní: WLAN nebo BlueTooth-USB Adapter.        Provedení přídavného rozhraní: WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz).

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Tiskárna vybavená řezačkou etiket.Tiskárny řady EOS2 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

 

 

Perforační řezačka

Tiskárna vybavená perforační řezačkou.Tiskárny řady EOS2 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou perforační řezačku vstupenek nebo karet. Souvislý materiál může být potom perforován po jedné vstupence nebo kartě nebo na konci tiskové dávky. 

 

 

 

Externí odvíječ

Externí odvíječ etiket.Pro větší než založitelné náviny etiket (max. 152 mm) mohou být tiskárny řady EOS2 vybaveny externím odvíječem etiket. Vzájemná optimální poloha tiskárny pro správné vedení pásu etiket z externího odvíječe je zajištěna distanční deskou.

 

 

 

 

Brzda a vedení skládaného papíru 

Brzda a vedení skládaného papíru.Tiskárny řady EOS2 mohou být jednoduše doplněny o brzdu a vedení skládaného papíru. Skládaný papír je potom stabilně podáván do tiskárny a řádně potiskován. Není možno použít pro tiskárny v provedení EOS2 mobile.

 

 

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panel tiskárny.Externí ovládací panel pro tiskárny řady EOS2 umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB2.0. Je volitelně dodáván s kabelem o délce 1,8m, 3m a 5m.   

 

 

 

 

Akumulátorová baterie

Tiskárna v provedení EOS2 mobile s akumulátorovou baterií.Tiskárny pro mobilní tisk řady EOS2 mobile mohou být jednoduše doplněny o přídavný akumulátor. Tiskárna může potom pracovat ve zcela autonomním režimu bez nutnosti napájení z rozvodné sítě.

 

Technická specifikace

Battery pack 2

Nominální napětí

18 V

Kapacita 2.1 Ah / 36 Wh
Doba nabíjení cca 2 hod.
Napájení nabíječe 100 - 240Vst, 50/60 Hz

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Zadávání vstupních datPro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty typu SD nebo USB Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměnné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

 

 

PC paměťová karta

Paměťová karta typu SDS paměťovou kartou typu SD nebo USB Flash lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí dotykového displeje nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady EOS2 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady EOS2 (anglicky)
(2190 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady EOS2 (německy)
(2190 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader


Stažení originálního informačního
 letáku o značení kabelů
tiskárnami řady EOS 2 (anglicky)
(1390 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
letáku o značení kabelů
tiskárnami řady EOS 2 (německy)
(1390 KB .pdf)*

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 19 ledna 2023