SQ3200
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Dokumentace

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Aplikátor etiket s otočným ramenem SQ3200 pro tisk a aplikaci etiket v reálném čase

Tiskárna SQUIX 4P s aplikátorem etiket SQ3200Inovovaná verze aplikátoru etiket SQ3200 od firmy Cab nabízí v kombinaci s tiskárnou řady SQUIX 2, SQUIX 4 a SQUIX 4M levné řešení pro automatické i poloautomatické přesné nalepování etiket na obaly i výrobky. Je plně kompatibilní s původním aplikátorem S3200 a má oproti němu inovovanou elektroniku. Výrobky jsou v poloautomatickém režimu práce aplikátoru manuelně obsluhou umísťovány do aplikačního stojanu, který zajišťuje přesnou polohu vůči aplikátoru. Následně obsluha ručně např. stiskem tlačítka zahájí vlastní cyklus aplikace etikety na výrobek. 
Pokud je aplikátor součástí automatické výrobní linky může aplikátor zajišťovat automatickou aplikaci etiket na výrobky.
Pneumatický aplikátor je určen pro malé i velké etikety.  Jednoduchá instalace - aplikátor se jednoduše uchytí na čelní panel tiskárny verze "P", tak  jako jiné standardní příslušenství tiskárny.
Etikety lze otočným válcem aplikátoru pootočit o 45° - 95° a aplikovat na předměty z různých směrů. Etiketa je otočným pneumatickým ramenem s aplikační hlavou otočena do požadovaného směru a přilepena pneumatickým válcem o zdvihu 30mm na předmět.

Jednoduché seřízení aplikátoru pomocí několika šroubů. Seřízení spočívá v nastavení podtlakové aplikační hlavy do polohy odebrání vytištěné a odlepené etikety z tiskárny. Celý cyklus odebrání a nalepení etikety může být optimalizovaný během zkušebního provozu z ovládacího panelu tiskárny.
Vysoká spolehlivost provozu. Seřiditelná rychlost vystavení válce i velikost přítlaku při nalepování etikety. Aplikátor je vhodný i pro velmi citlivé předměty na tlak, přítlak při nalepování etikety lze snížit i pod 1 kg. Díky tomu je aplikátor bezpečný i pro obsluhu i své okolí. Aby nedocházelo k zanášení podtlakových kanálků na aplikační hlavě, jsou podtlakové kanálky na konci každého aplikačního cyklu profouknuty tlakovým vzduchem.
Pro zajištění dlouhé doby životnosti mechaniky aplikátoru (více než 2 milióny aplikačních cyklů), je vedení pneumatického válce vybaveno kuličkovými ložisky. 
Pro kontrolu celého procesu polepení a synchronizaci s výrobní linkou je aplikátor vybaven PLC rozhraním. Toto rozhraní poskytuje veškeré potřebné informace o stavu tiskárny i aplikátoru a umožňuje řídit zahájení a průběh aplikace etikety na polepovaný předmět.

Video s ukázkou funkce tiskárny SQUIX 4P s aplikátorem SQ3200 vybaveným přítlačnou hlavou: 

Typy aplikačních hlav pro aplikátor SQ3200:

Typ

Přítlačná hlava

Foukací hlava

Popis funkce Při lepení vyvíjí mírný tlak na polepovaný předmět.
Během pracovního cyklu aplikátoru musí zůstat polepovaný předmět v klidu na pevné předem definované pozici. Polepované předměty musí mít téměř stejnou pozici.
Pracovní plocha přítlačné hlavy je
pokryta teflonovou fólií, ve které jsou otvory pro podtlakové kanálky. Etiketa je po vytištění přisáta k povrchu přítlačné hlavy. Následně je vystavena na mírný dotek hlavy s povrchem  polepovaného předmětu a etiketa je uvolněna z přítlačné hlavy zrušením podtlaku. 
Při použití univerzální přítlačné hlavy se podle rozměrů etikety propíchnou odpovídající podtlakové kanálky ve fólii. 
Na objednávku lze vyrobit specielní přítlačnou hlavu pro daný rozměr etikety podle přání zákazníka.
Při lepení nevyvíjí tlak na polepovaný předmět. Tento typ hlavy je vhodný i pro velmi citlivé předměty na tlak.
Během pracovního cyklu aplikátoru může zůstat polepovaný předmět v klidu na pevné předem definované pozici nebo může být v rovnoměrném pohybu. Polepované předměty musí mít  stejnou pozici.
Foukací hlava s přisátou vytištěnou etiketou se vystaví do vzdálenosti cca 10 mm od polepovaného předmětu a tlakovým vzduchem foukne etiketu na polepovaný předmět. 
Foukací hlava se vyrábí pro daný rozměr etikety podle přání zákazníka. 
Šířka etikety 4 - 116 mm 10 - 116 mm
Výška etikety 6 - 80 mm 10 - 80 mm
Otočení otočného válce 45° - 95°
Zdvih válce 30 mm
Počet cyklů maximálně 20 cyklů/ min. (při výšce etikety 40 mm a rychlosti tisku 100 mm/ s)
Tlak vzduchu 4,5 bar
Požadovaný tvar povrchu předmětu plochý

Poloha předmětu

Proměnná  -
Pevná *

Stav předmětu při polepování

V klidu  * *
V pohybu - *
V rotačním pohybu - -

Směr aplikace etikety na předmět

Vertikální shora -
Vertikální zdola -
Horizontální *
Přes hranu -

 

Volitelné příslušenství aplikátoru SQ3200

Pevný stojan

Pevný stojan pro tiskárnu řady SQUIX s aplikátorem.Podle požadavků zákazníka může být tiskárna s aplikátorem SQ3200 umístěna na jednoduchém pevném stojanu nad výrobní linkou. Přesná pozice tiskárny na stojanu je zajištěna pomocí dvou šroubů.

 

 

 

 

Dodávané díly pevného stojanu

Deska adaptéru - Deska pro uchycení stojanu k tiskárně s vodícími čepy pro přesnou montáž Deska adaptéru
Profil - Hliníkový profil je dodáván ve standardních délkách 40, 80 a 120 mm. Může být vyroben na požadavek v jiné délce.  Profil
Základní deska - Základní rozměr 500 x 255 mm Základní deska

 

Variabilní stojan A1600

Tiskárna s aplikátorem SQ1000 na nastavitelném stojanu.Stojan A1600 umožňuje snadné nasazení tiskárny s aplikátorem etiket SQ3200 na libovolné automatizované výrobní lince. 
Má  velkou stabilitu, je zhotoven z hliníkových profilů. Umožňuje snadné seřízení a přizpůsobení polohy tiskárny s aplikátorem vůči polepovanému předmětu na dané výrobní lince. Pojezdová kolečka umožňují snadné přemísťování tiskárny s aplikátorem na nové pracoviště a následné přesné nastavení do požadované polohy. Tiskárna je připevněna k montážní desce o tloušťce 10 mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruční/ Nožní aktivační tlačítko

Ruční a nožní aktivační tlačítko.pro poloautomatický provoz aplikátoru.Pro poloautomatický provoz aplikátoru lze dodat ruční nebo nožní aktivační tlačítko. Stiskem aktivačního tlačítka připojenému k tiskárně s aplikátorem SQ3200 lze ručně zahájit cyklus vytištění a nalepení etikety na polepovaný předmět.

 

 

 

 

Optická závora 

Optická závora pro automatický provoz aplikátoru.Pro automatický provoz aplikátoru na automatické výrobní lince lze dodat optickou závoru. Předmět na výrobním pásu zahájí cyklus automatického polepení etiketou přerušením paprsku optické závory.

 

 

 

 


Stažení originálního informačního
 letáku aplikátoru SQ3200 (anglicky)
(1262 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku aplikátoru SQ3200 (německy)
(1265 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 26 června 2024