PX Q6
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace PX Q6
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskové moduly řady PX Q6
pro zabudování do výrobní linky

Termotransferový tiskový modul PX Q6L.Termotransferové tiskové moduly řady PX Q6 od firmy Cab jsou oproti stávajícím typům tiskových modulů řady PX6+ vybaveny výkonnějším procesorem z automobilového průmyslu, barevným dotykovým grafickým 4.3" LCD displejem, ovládáním tiskárny obdobném jako na chytrém telefonu s přímým přístupem k jednotlivým položkám menu a s vylepšeným uchycením tiskové hlavy pro ještě uživatelsky snadnější výměnu tiskové hlavy. Jsou určeny pro plně automatický tisk etiket na průmyslových výrobních linkách. Tiskový modul tiskne etikety v každé instalační pozici a může být integrován do každé výrobní linky. Tiskové moduly mají vysokou spolehlivost, jednoduchou údržbu a umožňují v případě poruchy modulu rychlou a snadnou výměnu. 
Konstrukce modulů z hliníkové slitiny je velmi odolná proti deformacím. Kryt tiskového modulu je opatřen nátěrem vyhovujícím pro použití v potravinářských provozech. Mechanické rozměry modulů jsou kompatibilní s moduly od jiných výrobců (Zebra, Sato, Datamax atd.). 

Tiskové moduly PX Q6 jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskové moduly umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel S3). 

K tiskovým modulům může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Moduly lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu SD  nebo USB Flash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskové moduly řady PX Q6 podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na barevném dotykovém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Termotransferový tiskový modul PX Q4L bez krytu.

 

Jednotlivé typy tiskových modulů se od sebe liší různou šířkou tisku, rychlostí tisku, rozlišením tiskové hlavy a orientací mechaniky tiskového modulu:

 

PX Q6.3L/ 200  -  termotransfer tisk šířky 168mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 250 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX Q6.3L/ 300  -  termotransfer tisk šířky 162,6mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 250 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX Q6.3R/ 200 -  termotransfer tisk šířky 168mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 250 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX Q6.3R/ 300 -  termotransfer tisk šířky 162,6mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 250 mm/s, orientace mechaniky - pravá

 

 

Levá orientace mechaniky tiskového modulu

Pravá orientace mechaniky tiskového modulu

Termotransferový tiskový modul PX Q4L.

Termotransferový tiskový modul PX Q4R.

 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskové moduly řady PX Q6 mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren A+. Programovací návod ke stažení zde. Emulace jazyka ZPL tiskáren Zebra.Dále podporují emulaci programovacího jazyku ZPL tiskáren typu Zebra.

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny abc Basic.Tiskový modul je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo v modulu. 

Webové rozhraní tiskárny.Tiskové moduly řady PX Q6 připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty typu SD. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Ovladač tiskárny pro OS Windows.Všechny typy tiskových modulů řady PX Q6 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo zIdeové schéma tisku ze systému SAP R/3. běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskovým modulům řady PX Q6 jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Program Network Manager.Network Manager (připravuje se)
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Network Manager". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet typu SD. U tiskáren je zobrazen stav tiskárn

Database Connector
Ideové schéma sítě s databázovým konektorem.Program DB Connector.Program "DB Connector" umožňuje tiskovým modulům řady PX Q6 pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Smart Factory - Síťový tisk s protokolem OPC UA
Protokol OPC UA podporovaný tiskárnami řady SQUIX.
Tiskové moduly řady PX Q4 podporují otevřenou komunikační platformu a jednotnou architekturu pod označením OPC UA. Tato platforma umožňuje komunikovat mezi stroji a komponentami různých výrobců v průmyslových sítích. Tiskárny Cab se mohou nyní začlenit do řídícího systému založeném na průmyslovém standardu INDUSTRY 4.0. Tiskárna se může v průmyslové síti chovat jako OPC UA server nebo klient. Další informace o implementaci protokolu OPC UA v zařízeních Cab naleznete zde.

Industry 4.0 s Cab zařízeními.

 

Význačné vlastnosti tiskových modulů řady PX Q6:

Uchycení tiskové hlavy.Tisková hlavaU typu PX Q6.3 je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny. 

Zcela nová konstrukce uchycení tiskové hlavy umožňuje snadné a přesné seřízení tiskárny pro jednotlivé šířky potiskovaných matriálů.

Tiskové moduly řady PX Q6 standardně umožňují založit velké náviny barvící pásky (až 600 m). 

Moduly mohou být volitelně vybaveny šetřičem barvící pásky.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskových modulů řady PX Q6 je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Menu tiskárny zobrazené na dotykovém displeji.Ovládání menu tiskáren pomocí dotykového displeje je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty typu SD zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB 2.0 pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 1xUSB vpředu + 2x USB vzadu pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, zásuvka pro paměťovou kartu typu SD, galvanicky izolované digitální I/O rozhraní) a přídavná rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz), WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz), BlueTooth-USB Adapter).

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Displej tiskárny se zobrazením stavu tiskárny.Barevný dotykový grafický LCD displej. Na displeji je stálá signalizace stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení.  

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskových modulů řady PX Q6 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskové moduly řady PX Q6 jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket.

 

 

 

Rozhraní tiskových modulů řady PX Q6

Rozhraní tiskového moduluStandardní rozhraní (1 - zásuvka pro paměťovou kartu typu SD, 2 - 2x USB (vzadu) + 1x USB (vpředu) pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, 3 - USB pro připojení k PC, 4 - síťové rozhraní Ethernet, 5 - sériové RS232, 6 a 7 - Volitelný 2 portový Ethernet Switch 10/ 100Mbit/s. galvanicky izolované digitální I/O rozhraní tiskového modulu s 24V nebo 5V logikou v sousední volné pozici může být i volitelně zabudovaný 2 portový Ethernet Switch 10/ 100Mbit/s) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě SD pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n, WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz), BlueTooth-USB Adapter).

Provedení přídavných rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty, WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz), WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz) a BlueTooth-USB Adapter. 

Provedení výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty typu SD.          Provedení přídavného rozhraní: WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) a BlueTooth-USB Adapter.        Provedení přídavného rozhraní: WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz).

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Externí ovládací panel tiskárny.Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panel pro tiskové moduly řady PX Q6 umožňuje ovládat tiskový modul ze vzdáleného místa přes rozhraní USB2.0. Je volitelně dodáván s kabelem o délce 1,8m, 3m, 5m, 11m a 16m.   

 

 

 

 

Ochranný kryt komunikačního rozhraní tiskového modulu 

Ochranný kryt komunikačního rozhraní tiskového modulu.Ochranný kryt rozhraní tiskového modulu řady PX Q6 chrání komunikační rozhraní tiskového modulu před mechanickým poškozením, nežádoucí vlhkostí a znečištěním.

 

 

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Zadávání vstupních datPro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměnné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

 

Paměťová karta

Paměťová karta typu SDS paměťovou kartou typu SD  (do 512 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí dotykového displeje nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskových modulů řady PX Q6 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskového
modulu řady PX Q6 (anglicky)
(2320 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskového
modulu řady PX Q6 (německy)
(2390 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 13 dubna 2023