PX4+
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace PX4+
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskové moduly řady PX4+
pro zabudování do výrobní linky

Pouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!! 

PX4L+Termotransferové tiskové moduly řady PX4+ od firmy Cab jsou určeny pro plně automatický tisk etiket na průmyslových výrobních linkách. Tiskový modul tiskne etikety v každé instalační pozici a může být integrován do každé výrobní linky. Tiskové moduly mají vysokou spolehlivost, jednoduchou údržbu a umožňují v případě poruchy modulu rychlou a snadnou výměnu. Mechanické rozměry modulů jsou kompatibilní s moduly od jiných výrobců (Zebra, Sato, Datamax atd.). 

Tiskové moduly PX4+ jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskové moduly umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel). 

K tiskovým modulům může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Moduly lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu CompactFlash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskové moduly řady PX4+ podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na velkém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Jednotlivé typy tiskových modulů se od sebe liší různou šířkou tisku, rychlostí tisku, rozlišením tiskové hlavy a orientací mechaniky tikového modulu:

PX4L+/ 200     -    termotransfer tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4L+/ 300     -    termotransfer tisk šířky 105,6mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4L+/ 600     -    termotransfer tisk šířky 105,6mm při rozlišení 600dpi.a rychlosti 100 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4.3L+/ 200  -    termotransfer tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4.3L+/ 300  -    termotransfer tisk šířky 108,4mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 150 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4.3L+/ 200  -    termo tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4.3L+/ 300  -    termo tisk šířky 108,4mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 150 mm/s, orientace mechaniky - levá

PX4R+/ 200     -    termotransfer tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4R+/ 300     -    termotransfer tisk šířky 105,6mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4R+/ 600     -    termotransfer tisk šířky 105,6mm při rozlišení 600dpi.a rychlosti 100 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4.3R+/ 200  -    termotransfer tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4.3R+/ 300  -    termotransfer tisk šířky 108,4mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 150 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4.3R+/ 200  -    termo tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4.3R+/ 300  -    termo tisk šířky 108,4mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 150 mm/s, orientace mechaniky - pravá

PX4L+ s otevřeným krytem

Video s praktickou ukázkou tiskového modulu PX4L zabudovaného do výrobní linky: 

Video s praktickou ukázkou tiskového modulu PX6R zabudovaného do paletového aplikátoru etiket: 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskové moduly řady PX4+ mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo, Hermes, A+ a A . Programovací návod ke stažení zde.

Tiskový modul je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo v modulu. 

Tiskové moduly řady PX4+ připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Všechny typy tiskových modulů řady PX4+ mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskovým modulům řady PX4+ jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Administrator Tool
Více síťových tiskových modulů lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U modulů je zobrazen stav modulu. 

cab Card Manager
S programem "Card Manager" lze jednoduše spravovat obsah paměťové karty Compact Flash zasunuté do tiskového modulu řady PX4+ přes rozhraní modulu RS232. Formáty etiket, fonty true type, obrázky a databáze mohou být rychle a snadno staženy, zpřístupněny a upraveny.

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskovým modulům řady PX4+ pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Modul na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti tiskových modulů řady PX4+:

Tisková hlavaU typu PX4+ je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny. 

Tiskové moduly řady PX4+ standardně umožňují založit velké náviny barvící pásky (až 600 m). 

Moduly mohou být volitelně vybaveny šetřičem barvící pásky.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskových modulů řady PX4+ je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky.

Ovládání menu tiskového modulu pomocí nového křížového ovladače s centrálním tlačítkem je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash, zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) a přídavná rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g, Twinax/ Coax - konvertor).

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max. 100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Velký grafický LCD displej. Na displeji je doplněna stálá signalizaci stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskového modulu je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskových modulů řady PX4+ umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskové moduly řady PX4+ jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket.

 

 

 

Rozhraní tiskových modulů řady PX4+

Rozhraní tiskového moduluStandardní rozhraní (1 - sériové RS232, 2 - USB pro připojení k PC, 6 - síťové rozhraní Ethernet a 9 - 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, 10 - zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash, 7,8 - zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA, 11 - digitální I/O rozhraní - stav tiskového modulu) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g). 

Konvertor Twinax/ CoaxK dispozici je i konvertor sériového rozhraní Twinax pro připojení k počítačům IBM AS 400 nebo Coax pro připojení k počítačům IBM 3270. 

Provedení přídavných rozhraní WLAN, Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash 

WLAN-card 802.11 b/g                Provedení přídavných rozhraní: Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash          

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panelExterní ovládací panel pro tiskové moduly řady PX4+ umožňuje ovládat modul ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskového modulu není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB. Pak můžete snímat čárové kódy nebo zadávat data z klávesnice. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash  (do 2 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskových modulů řady PX4+ 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskového
modulu řady PX4+ (anglicky)
(885 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskového
modulu řady PX4+ (německy)
(900 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022